Alkava viikko on jälleen jääkiekontäyteinen, kun Leijonien EHT-kausi jatkuu Ruotsissa, ja Naisleijonat puolestaan pelaavat Tshekissä.
Warner Bros. Discoveryn helmikuu starttaa jo kuun alussa jääkiekon merkeissä, kun molemmat Leijonajoukkueet ovat kaukalossa. Miehet pelaavat viimeistä edellisen EHT-turnauksen Ruotsissa, ja naisten EHT-kausi huipentuu Tshekissä. Miesten osalta turnauksen avausottelu pelataan torstaina 6.2. Sveitsin Langnaussa. Vapaasti tarjottava TV5 ja suoratoistopalvelu Max esittävät kaikki Suomen ottelut suorana.
Suomen miesten ottelut selostaa Oskari Saari, Naisleijonien otteita tulkitsee Juhavaltteri Salminen. Torstaisen Ruotsi–Tshekki-ottelun selostaa Nuutti Vihtilä. Ottelustudioita vetävät Juhani Henriksson ja Anni Jämsä. Asiantuntijoina kuullaan Saija Tarkkia, Lennart Petrelliä, Ismo Lehkosta ja Tuomas Grönmania.
Ruotsin EHT-turnaus
To 6.2. klo 18.15 Naisten EHT: Suomi–Sveitsi, TV5 ja Max
To 6.2. klo 20.40 Ruotsin EHT: Sveitsi–Suomi, TV5 ja Max
To 6.2. klo 23.20 Ruotsin EHT: Ruotsi–Tshekki-kooste, TV5 ja Max (suorana Maxilla klo 19.55 alkaen)
Pe 7.2. klo 18.15 Naisten EHT: Tshekki-Suomi
La 8.2. klo 12.30 Ruotsin EHT: Suomi–Tshekki, TV5 ja Max
La 8.2. klo 15.55 Naisten EHT: Sveitsi–Tshekki, Max
La 8.2. klo 16.40 Ruotsin EHT: Ruotsi–Sveitsi, TV5 ja Max
Su 9.2. klo 12.45 Ruotsin EHT: Sveitsi–Tshekki, TV5 ja Max
Su 9.2. klo 16.30 Ruotsin EHT: Ruotsi–Suomi, TV5 ja Max
Kevään 2025 jääkiekot TV5 ja Max
9.–20.4. Naisten MM-kisat
Huhtikuu miesten Nordic Cup- ja Latvia-ottelut
23.4.–3.5. U18 MM-kisat
1.–4.5. Tshekin EHT-turnaus